سفارش تبلیغ
صبا

آثار خدمت در زندگی فردی و اجتماعی خادم

یا امام رضا  

مکاتبه یک جوان با علامه طباطبایی

نامه جوان:

محضر مبارک حضرت آیت اله العظمی جناب آقای طباطبایی سلام علیکم و رحمت الله و برکاته.

جوانی هستم 22 ساله که تنها ممکن است شما باشید که به این سوال من پاسخ گویید، در محیط و شرایطی زندگی می کنم که هوای نفس و آمال بر من تسلط فراوان دارند و مرا اسیر خود ساخته اند و سبب بازماندن من از حرکت به سوی الله شده اند. در خواستی که از شما دارم این است که بفرمایید بدانم به چه اعمالی دست بزنم تا بر نفس مسلط شوم و این طلسم شوم را که همگان گرفتار آنند بشکنم و سعادت بر من حکومت کند؟ لطفا نصیحت نمی خواهم. بلکه دستورات عملی برای پیروزی لازم دارم.

داوود نورمحمدی(23/10/1355)

 

السلام علیکم

برای موفق شدن و رسیدن به منظوری که در نامه مرقوم داشته اید، لازم است همتی برآورده و توبه ای نموده، به مراقبه و محاسبه پردازید.

به این نحو که هر روز که هنگام صبح از خواب بیدار می شوید، قصد جدی کنید که در هر عملی که پیش می آید رضای خدا را مراعات خواهم نمود. آن وقت در هر کاری که می خواهید انجام دهید نفع آخرت را منظور خواهید داشت به طوری که اگر نفع اخروی نبود، انجام نخواهید داد و وقت خواب  چهار پنج دقیقه به کارهایی که در طول روز انجام داده اید فکر کرده و یکی یکی از نظر خواهید بگذرانید.

هر کدام مطابق رضای خداوند انجام یافته شکر بکنید و هر کدام تخلف شده استغفار. این رویه را هر روز ادامه دهید. این روش اگر چه ابتدا سخت است و در ذائقه نفس تلخ، ولی کلید نجات و رستگاری است. هر شب پیش از خواب اگر توانستید سوره مسبحات(حدید، حشر، صف، ججمعه و تغابن) را بخوانید و اگر نتوانستید تنها سوره حشر را بخوانید و پس از 20 روز حالات خود را برای بنده بنویسید.ان شاء الله موفق خواهید بود.

والسلام علیکم

محمد حسین طباطبایی

 

 

 


ارسال شده در توسط خادم عالم آل محمد